Reklamı Geç
etenfes
etenfes
Afyonkarahisar
DOLAR32.2053
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Z Kuşağı'nın, Türkiye siyasetine yön vereceğini düşünüyorum - Cem KUŞKONAR

Z Kuşağı'nın, Türkiye siyasetine yön vereceğini düşünüyorum - Cem KUŞKONAR

Medya 03 Editörümüz  Songül Kayar’ın, gençlerle yaptığı ‘’Biz Bize’’ yazı dizisinin bugünkü konuğu  Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları  Başkanı Cem Kuşkonar.

Songül Kayar: Merhaba; bize kendinizi anlatır mısınız?

Cem Kuşkonar: Esselamu aleykum. Ben Cem Kuşkonar. 21.10.1996 doğumluyum. İhsaniye ilçesi YAYLABAĞI Kasabasında ikamet ediyorum. Evliyim, Muhammed Nevfel Erbakan isminde, 1 yaşında oğlum var. İç dış dekorasyon işiyle uğraşıyorum.

Songül Kayar: Niçin Yeniden Refah Partisi?

Cem Kuşkonar:  Çocukluk yıllarımdan beri siyasete ilgim var ve çocukluk yıllarımdan beridir de bir Erbakan hoca rüzgârı var.

Emeklinin sözlerinde ERBAKAN..

Çiftçinin sözlerinde ERBAKAN..

İşçinin sözlerinde ERBAKAN..

Memurun sözlerinde ERBAKAN..

Yani herkesin sözlerinde ERBAKAN olunca, araştırdım yaptıklarını, yapacaklarını iç politikasını, dış politikasını ve sonra dedim ki benim liderim ERBAKAN olmalı. Benim liderim kendinden olanı korumalı, kendinden olmayana da BANANE Amerika’dan diyebilmeli dedim. 2018 yılında Sn. Dr. Fatih ERBAKAN, Yeniden Refah Partisi’ni kurdu. Konuşmalarına dinledim, rahmetli Erbakan hocamdan hiç bir fark yok ve dedim, ki evlat babanın sırrıdır. Yeniden Refah Partisi’ne üye oldum. İlk görevimi gençlik kolları başkan yardımcılığı olarak aldım daha sonra merkez ilçede ve il yönetiminde görev aldım. Saygıdeğer büyüklerimiz, benim için Gençlik Kolları İl Başkanlığını uygun gördüler. Bizim davamızda görev istenilmez, verilir..

Songül Kayar: Sizce Y – Z kuşağı diye ortak duygu-düşünce ve refleksler gösteren bir kuşak var mı? Kendinizi bu kuşak içinde görüyor musunuz?

Cem Kuşkonar:  Milletimizin Kıymetli Evlatları ‘Z Kuşağı’ olarak adlandırılan gençleri sadece bir harften ibaret olarak görmüyorum. Bu gençlerin isteklerine kulak tıkayan, gençlerin taleplerini görmezden gelen mevcut siyasetçilerin ve bu siyasetçilerin mensubu oldukları partilerinin siyasi bir geleceklerinin olduğunu düşünmüyorum. Buradan Türkiye'nin geleceğinde bende varım diyerek teşkilatlarımızda görev almak isteyen ve parti yönetimine dahil olmak isteyen tüm gençlerimizi Yeniden Refah Partimize davet ediyorum. Z Kuşağı gençliğinin önümüzdeki dönemde Türkiye'de siyasete yön vereceğini düşünüyorum.

 Songül KayarBildiğiniz üzere gençlerin çoğunluğu Erenler Mahallesinde yaşıyor. Erenleri basına yansıyan yansımayan yönleri ile nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cem Kuşkonar:  Erenler mahallesi sadece kafelerden ibaret bir yer olmamalı tabi ki de, daha fazla sosyal faaliyet yapılabilecek yerlerin açılması lazım, alt yapısı yapılması lazım, iş yerleri denetlenmesi lazım, güvenliğinin daha da fazla olması gerektiğini düşünüyorum.

Songül Kayar: Erenleri üniversite gençliği köyü veya merkezi veya mahallesi yapmak için neler yapılması gerekir? Yani üniversiteli gençliğin beklentileri doğrultusunda hangi enerjileri oluşturmak gerekiyor? Mesela orada özel bir tiyatro yok, sinema yok, ama alabildiğine fastfood zincirleri, kafe zincirleri var. Sizce gençliğin tek ihtiyacı bunlar mı?

Cem Kuşkonar:  Tabi ki de gençliğin tek ihtiyacı yemek veya vakit geçireceği yerler değil.. Mesela bir açık hava sinema yapılabilir. 70’li, 80’li yıllardaki gibi, oradan elde edilen kazançla öğrencilere yönelik kütüphane vs. gibi sosyal faaliyet alanları yapılabilir.

Songül Kayar: Ülkemizde gençlerin yaşadığı sorunlar var mıdır, varsa nelerdir?

Cem Kuşkonar: Gençlerimizde gelecek kaygısı var, okudukları okuldan mezun olduktan sonra iş bulamama kaygısı var, iş bulsa bile geçim kaygısı var.

Songül Kayar: Bu sorunlar yaşadığımız kentte de var mı? Varsa bu konu da neler yapıyorsunuz?

Cem Kuşkonar:  Tabi ki de ülke genelinde olan sorunlar, ilimizde de var.  Bu sorunları genel olarak çözmek için, var gücümüzle çalışıyoruz.  Gençlerimiz önce adalet olduğuna inanacaklar. Dayısı olanlar, tanıdığı olanlar değil; işin ehli olanlar, iş sahibi olabileceğine inanacaklar. Ben bu diplomayı alacağım, bu diplomayı aldıktan sonrada kendi ülkemde iş bulacağım diye güvenecekler. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz..

Songül Kayar: Belediye Başkanı Zeybek’i ‘’Gençlerin Başkanı’’ olarak tanımlıyorlar? Sizce Zeybek gençlerin başkanı mı? Zeybek’i nasıl buluyorsunuz?

Cem Kuşkonar: Belediye Başkanımız Sn. Zeybek’in gençlerle ilgili bir çalışması olduğunu duymadım. Nasıl gençlerin başkanı olarak tanımlıyorlar, anlam veremedim.

Genel Başkanımız Fatih ERBAKAN'ın da söylediği gibi doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğiz. Teleferik yapıldıktan sonra yolcu garantili olması yanlış bir karar olarak düşünüyordum ve nitekim de vazgeçildi. Teleferik yapılması gayet güzel bir proje lakin Afyon trafiğinin ve otopark sorununun çözülmesi her şeyden önce olmalı diye düşünüyorum. Afyonumuz her şeyin en iyisine lâyık..

Songül Kayar: Hobileriniz nelerdir? Siyasi göreviniz dışında neler yapıyorsunuz?

Cem Kuşkonar:  İşim haricinde bütün zamanımı siyasete ayırıyorum. CENNET MEKAN ERBAKAN hocamızın söylediği gibi, siyasette 24 saat çok uzun bir süre. Genel başkanımızın da talimatıyla bu pazar seçim varmış gibi çalışıyorum, çalışıyoruz.

 Songül Kayar: Hayalleriniz var mı? Varsa bu hayalleriniz nelerdir?

Cem Kuşkonar: Tek bir hayalim var: İslam birliği kurulsun, FATIH ERBAKAN ülkemizin Başkanı, Cumhurbaşkanı olsun.

Songül Kayar: Hayattan beklentileriniz nelerdir?

Cem Kuşkonar:  Hayattan en büyük beklentim; Ülkemizde, ahlâk, maneviyat ve adaletin olmasıdır.

Songül Kayar: Son olarak neler söylemek istersiniz?

Cem Kuşkonar: Yeniden Refah Partisi olarak bizimle bu röportajı yaptığınız için teşekkür ederim. "Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar’’ diyorum. ALLAH C.C razı olsun, İnşallah. Esselamu aleykum..

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar