h.uluçay Belediye başkanı
Afyonkarahisar
DOLAR30.8235
EURO33.2274
ALTIN1987.0

Yağcı: Afyon’u örnek şehir yapmaya adayız!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yağcı: Afyon’u örnek şehir yapmaya adayız!
Abone ol
Uydukent Semt pazarında esnaf ziyaretinde şikâyetleri ve talepleri dinleyen İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, “Gönül Belediyeciliğinin, Sosyal Belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Afyonumuzu insanlarımızın umutlarını gerçekleştirebildiği, özgürlük, refah ve keyif içinde hayatlarını sürdürebildiği, yaşadığı yerle gurur duyduğu ve kendini orada güvende hissettiği örnek bir şehir yapmaya adayız.” dedi.

Ayrıca Yağcı’ya İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, il yönetim kurulu üyeleri Merkez İlçe başkanı İzzet Köken ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik ettiler.
İYİ Parti yönetiminin eşlik ettiği ziyaretlerde, Yağcı, vatandaşın pahalılıktan ve enflasyondan şikâyet ettiğini, pazarda bile artık eskisi gibi uygun fiyatlı sebze meyve bulamamaktan,  emeklinin, asgari ücretlinin tüm dar gelirlilerin pahalılıktan, geçim derdinden, şikayetçi olduğunu, belirterek, “Pazar yerinde de yangın var.” dedi.
VATANDAŞIMIZ ÇARŞI PAZARDAKİ YANGINDAN BIKMIŞ
Yağcı açıklamasının devamında;  “Pazarda konuştuğumuz vatandaşlarımız  mutfaktaki yangından, çarşı pazardaki pahalılıktan bıkmış, hatta bezmiş durumda. Her gün herşeye gelen zamlardan, etiketlerin fiyat artışları ile dur durak bilmeden değişmesine çok tepkili. Ay sonunu getirmek için kara kara düşünmekten, günü kurtarmanın derdine düşmekten, yarınlar için ve çocuklarının geleceği için kaygılanmaktan yorgun ve bezgin. Anneler, babalar çocuklarını daha iyi besleyecek gıdayı sofraya, masaya, beslenme çantasına koyamadığı, çarşıdan pazardan istediğini yeteri kadar veya hiç alamadığı için üzgün ve kederli.”
“CUMHURİYETİN 100.NCÜ YILINDA ÜLKENİN GELDİĞİ DURUM BU OLMAMALIYDI”
Esnaf ayakta kalma mücadelesi veriyor. İktidara simit çay hesabı yaparak gelen hükümet ve kadroları artık bunu unutmuş ve milletin içinde olduğu koşullara yabancılaşmıştır. Cumhuriyetin 100.ncü yılında getirildiği durum bu olmamalıydı.  Halkımızın içine itildiği yoksulluk çukurunda verdiği mücadele, itildiği umutsuzluk ve kaygıları, yerlerde sürünen moral ve motivasyonu,  iç açıcı değildir. Buna neden olan Hükümete vatandaşlarımızın bir uyarıda bulunması, bu kötü gidişe dur demesi için yerel seçimler önemli bir fırsattır.” ifadelerini kullandı.
İYİ Parti Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, seçim çalışmalarına hız verirken, saha da Belediye hizmetleriyle de ilgili çok sayıda şikâyet aldıklarını belirterek, “Vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan dürüst, vatandaşlarımızın da yönetimde söz sahibi olacağı, yeni bir belediyecilik anlayışı ile görev yapmaya adayız.
“VATANDAŞ SAYGI, İLGİ VE GÜLER YÜZ BEKLİYOR”
Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, Afyonkarahisar’ımıza, hizmet etmektir. Artık günümüzde, vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin, bürokratik işlemlerinin, görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını, güler yüz gösterilmesini de bekliyor. Vergisini veren ve şehri sahiplenen, hemşehrilerimizin, Belediyeye telefon açtığında sorunuyla ilgilenilmesini, soru sorduğunda cevap almayı, muhatap bulmayı,  bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini arzu ediyor. Artık dijital altyapılar kurarak günümüzde bunları hızlı ve etkili bir şekilde yapmak çok kolay. Yeter ki bakış açınız çözüm odaklı olsun. Biz liyakatli kadrolarımızla bunu sağlayacağız.”
“KAMUSAL HARCAMALAR VERİMLİLİKLE KULLANILACAK”
“Gönül Belediyeciliğinin, Sosyal Belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Afyonumuzu insanlarımızın umutlarını gerçekleştirebildiği, özgürlük, refah ve keyif içinde hayatlarını sürdürebildiği, yaşadığı yerle gurur duyduğu ve kendini orada güvende hissettiği örnek bir şehir yapmaya adayız. Kamusal harcamaları verimlilikle kullanmayı sağlayacak, sağlık, eğitim, kültür gibi faaliyetlere yönlendirecek,  istihdam sorununun çözümüne yönelik politikalar uygulayacak, muhtaç durumda bulunanları koruyacak, sosyal adaletin tesis edilmesini gerçekleştireceğiz. ”ifadelerini kullandı.    

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hibe desteği alan küçükbaş üreticisi bilgilendirildiÖnceki Haber

Hibe desteği alan küçükbaş üreticisi bil...

Şuhut’ta define avcısı 5 kişi yakalandıSonraki Haber

Şuhut’ta define avcısı 5 kişi yakalandı

Yorum Yazın

MHK bu haftada boş geçmedi!
AFSÜ Avrupa Patent Ofisi Bilgi Merkezi olmaya hak kazandı
Sünnetci, MSÜ sınavına girecek öğrencilerle buluştu
Şuhut’ta uyuşturucu baskını yapılan evde tarihi eser ele geçirildi
Afyonspor’lu Ertan Öksüz’ün cezası açıklandı
Afyonspor’un Van maçına İstanbullu hakem atandı
Dinar ikinci kez sallandı
Karşıyakaspor rüzgarı esiyor!
Uluçay: Kamyon garajı projesi Afyon’a çok yakışacak
Işıklar Şeker Ortaokulu Manisa’da tarih yazdı
Dinar ilçesi şiddetli sallandı!
Köksal: Akarçay’ı koku ve sinek sorunundan kurtaracağız
Bakan Yardımcısı Bağcı: Sadece üreticilere değil tüketicilere de dokunuyoruz!
Uluçay’dan Ataköy’e Devlet Hastanesi sözü
SP'li Beytullah Karataş: Afyon’a hakim değil hadim olacağiz!
Yağcı, mahalle temsilcileriyle buluştu
Küçükkurt: Hedeflerimiz için 9 başlıkta 55 ayrı proje hazırladık
Hamza Eldem ve Muhammet Işıklı ikilisi şov yaptı
Seçim güvenliği için biraraya geldiler
Somon ve alabalık tesisi için imzalar atıldı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar