Afyonkarahisar
DOLAR17.2825
EURO18.0989
ALTIN1009.8

PROMOSYONLAR EN AZ 25 BİN TL. OLMALI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PROMOSYONLAR EN AZ 25 BİN TL. OLMALI
Abone ol
BASK TEÇ-SEN İl Temsilcisi Cemal Damcı, Bankaların kamu çalışanlarına verdiği promosyonların güncellenmesi gerektiğini söyledi. Damcı, “Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik kriz, kur atakları nedeniyle promosyon anlaşmaları güncellenmeli ve 25 bin TL. den aşağı olmamalıdır” dedi.

BASK TEÇ-SEN İl Temsilcisi Cemal Damcı, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu çalışanlarının maaş, ek ders, yolluk, yevmiye v.b tüm parasal iş ve işlemleri için ihale yoluyla bankalar ile promosyon anlaşmaları yapıldığını, bugün ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve kur atakları nedeniyle promosyon anlaşmalarının güncellenmesi gerektiğini ifade etti. 
Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Damcı şunları söyledi: “22/12/2021 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Afyonkarahisar Halk Bankası Kocatepe Şubesi arasında imzalanan promosyon anlaşmasına istinaden Eğitim Çalışanları Şubat 2022 de 8830TL promosyon almışlardır. Yeni yapılan anlaşmalarda 25 binden aşağı rakamlar olmamaktadır.
Söz konusu ihalelerin öznesi kişi başına düşen aylık parasal değerdir. Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik kriz, kur atakları ve yapışkan enflasyon nedeniyle kamu çalışanlarına “Enflasyon Farkı” ödenmekte olup bankaların promosyon anlaşması yaptığı aylık cirolarında ciddi artış olmuştur. Buna istinaden konuyu ilk defa gündeme getiren eğitim çalışanlarının pusulası TEÇ-SEN olarak 22/06/2022 tarihli yazımız ile talebimiz iletilmiş akabinde Müdürlüğümüzce gerekli yazışmalar yapılmıştır.07/07/2022 tarihli yazıları ile Halkbank talebimizin uygun bulunmadığına dair cevaplarını iletmişlerdir. Güncellenmesi halinde hesaplamaların aleyhine değişeceklerini belirtmişler ama gelirlerindeki artışı görmezden gelmişlerdir.
Gelinen süreçte tüm eğitim çalışanlarının ve sendikalarımızın birlikte hareket ederek konunun çözümü için çaba göstermesi zaruriyet arz etmektedir. Gereken güncellenmenin yapılmaması durumunda yeniden ihaleye çıkılarak fesih yolunun değerlendirilmesi gibi çözümler üretilmelidir.Bizim anlaşmamız yenidir ve güncellenmesi gerekmektedir. Eğitim çalışanları hakkı olanı almalıdır.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HÜKÜMET KONAĞI YIKILDIÖnceki Haber

HÜKÜMET KONAĞI YIKILDI

AK PARTİ TÜRKİYE DEMEKTİRSonraki Haber

AK PARTİ TÜRKİYE DEMEKTİR

Yorum Yazın

MHP’Lİ BELEDİYELERE KONUT MÜJDESİ
BÖYLE BİR SONUÇ BEKLEMİYORDUK
DÜĞÜN MAGANDALARINA YÖNELİK OPERASYON
AKŞENER: İL TEŞKİLATINDAN ÇOK MEMNUNUM
29 ADET MAKET, 70 ADET ESKİ AFYON RESMİNİN BULUNDUĞU KARMA SERGİ AÇILDI
BACADA ÇIKAN YANGIN KORKUTTU
BELEDİYE 15 ADET DÜKKAN SATACAK
İÇME SUYU BORULARI YENİLENİYOR
ÖĞRENCİLERE, TERÖR ÖRGÜTLERİN ELEMAN KAZANMA YOLLARI ANLATILDI
10 ÜLKEDEN 1100 SPORCU YARIŞACAK
BU KONAK İÇİN TEK BİR AĞAÇ BİLE KESİLMEDİ
İKİ YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
BU TAKIMDA İLERİSİ ÜMİT VAR!
İKTİDARI SEÇİM KAYGISI SARDI
PET KAFE VE MAMA ÜRETİM TESİSİ HİZMETE GİRDİ
OTOMOBİL ANİDEN YOLA ÇIKAN BAŞIBOŞ ATA ÇARPTI
MOTOSİKLET, BİSİKLETE ÇARPTI
230 PAKET BANDROLSÜZ SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
VATANDAŞI KUYRUKLARA MAHKUM EDEN İKTİDAR HALKI SUSTURMAK İSTİYOR
AFYON’LU ASKER YUSUF ERTEKİN YARALANDI

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar