mustafaenisarabaci
hakanserefolgun
Afyonkarahisar
DOLAR17.2825
EURO18.0989
ALTIN1009.8

Türk mucizesini Allah’ın izniyle yaşayacağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk mucizesini Allah’ın izniyle yaşayacağız
Abone ol
MHP Milletvekili Mehmet Taytak, “Büyük Türk milleti olarak, daha önce yaptığımız gibi küllerimizden doğacağız, yaralarımızı saracağız, acılarımızı hep birlikte dindireceğiz, bütün dünyanın gözünün önünde yeniden Türk mucizesini Allah’ın izniyle yaşayacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Genel Kurulu’nda Konuştu. Konuşmasına Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketinde vefat edenlere başsağlığı dileyerek başlayan Milletvekili Mehmet Taytak; “Dün Şanlıurfa ve Adıyaman illerimizde meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden 15 vatandaşımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca 6 Şubat tarihinde ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen asrın felaketinde; hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar ve bu acıyı yaşayan büyük Türk Milleti’ne sabırlar diliyorum.”
DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ GİBİ KÜLLERİMİZDEN DOĞACAĞIZ
Konuşmasının devamında; “Dünya tarihinin en acı, en yıkıcı depremlerinden birisini yaşadık. 11 ilimizin, 13 milyon vatandaşımızın doğrudan etkilendiği, geride kalan tüm milletimizin de yüreğinde unutulmayacak izler bırakan bir süreçten geçiyoruz. Büyük Türk milleti olarak, daha önce yaptığımız gibi küllerimizden doğacağız, yaralarımızı saracağız, acılarımızı hep birlikte dindireceğiz, bütün dünyanın gözünün önünde yeniden Türk mucizesini Allah’ın izniyle yaşayacağız. Her şeye bir çare vardır. Ama ruhu ihanetle kaplı, ölümlerden oy çıkarmaya çalışan, kötülüklerden kurtulamayan insan müsveddelerine maalesef çare yoktur. Ülkemizin en büyük sorunu, yalan siyasetini şiar edinmiş, toplumsal birlik ve beraberliğe düşman siyasetçiler ve sosyal medya simsarlarıdır.”
CUMHUR İTTİFAKININ SEÇİMİ ERTELEMEK AKLINA BİLE GELMEDİ
“Depremin ikinci günü, acıları görmezden gelerek, Cumhur İttifakı’nın seçimi ertelemek aklına bile gelmemişken, “seçimi ertelettirmeyeceğiz” diye çığırtkanlık yapanları da gördük.” Diyen Taytak, “Sayın Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi birlikte deprem bölgelerinde milletimizle hemhal oldular. Çocuklar, yeni evlerine Cumhur İttifakı’nın birlikteliğiyle kavuşacaklarını, Tayyip dedelerine ve Devlet dedelerine sarılarak anlattılar. Bizler de deprem bölgelerine ziyaretlerde bulunduk. Büyük Türk Milleti’nin zorluklar karşısındaki ferasetini gördük. Evlatlarını vatan müdafaasına gönderir gibi deprem bölgesine uğurlayan ailelerimizi gördük. İş makinasını son hızla yetiştirmeye çalışan tır şoförlerimizi gördük. Genç yaşlı demeden yardım merkezlerinde koli paketleyen insanlarımızı gördük. Ama aynı zamanda Antakya barajı patladı diye kaos çıkarmaya çalışanları, hiç bu kadar aciz kalmadık diye, ellerinde kahvelerle, ofislerinde kombinin derecesini artırırken devleti kötüleyenleri de gördük. Yaralar sarılırken, çadırlar, konteynırlar kurulurken, hemen arkasından yıkılan binaların yerine yenilerinin temeli atılırken, bundan rahatsız olan ve depremzedelerimizi karamsarlığa sürüklemeye çalışan ve bu çalışmalara seçim yatırımı diyen zihniyetleri de gördük. Depremin ikinci günü, acıları görmezden gelerek, Cumhur İttifakı’nın seçimi ertelemek aklına bile gelmemişken, “seçimi ertelettirmeyeceğiz” diye çığırtkanlık yapanları da gördük.”
TOGG ÇOK ŞÜKÜR ULAŞILABİLİR BİR FİYATLA ÖN SATIŞA ÇIKTI
“Bugünde Türkiye’nin vizyon projesi, yerli ve milli arabamız TOGG çok şükür ki ulaşılabilir bir fiyatla ön satışa çıktı” diyen Taytak sözlerinin devamında; “Devletimiz o kadar güçlü ki yaşanan bu felakete rağmen hiçbir faaliyetten, hiçbir yatırımdan vazgeçmiyoruz. Bir yandan yaralarımızı sararken öte yandan terörle mücadeleye, Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı ve MİT koordinasyonuyla devam ediyoruz, hainleri inlerinden kaçıp saklandığı ülkelerde teker teker avlıyoruz. Bugünde Türkiye’nin vizyon projesi, yerli ve milli arabamız TOGG çok şükür ki ulaşılabilir bir fiyatla ön satışa çıktı. Muhalefet bunun da gerçekleşeceğine inanmamıştı. “Milleti kandırmak için otomobil üretiyorlar, hani nerede?” Dediler.  “Yerli otomobilmiş. Ne otomobili? Çok eskide kaldı bunlar. Ben bu projeyi devam ettirmem zaman kaybı bunlar” dediler. Yerli otomobil hayal diyenler, TOGG’un direksiyonuna geçince Cumhur İttifakı’nın hayalleri gerçeğe dönüştüreceğini öğrenmiş oldular. Tıpkı EYT gibi, taşerona kadro gibi, 3600 ek göstergede öğrendikleri gibi. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bu projeye inanan ve destekleyen Cumhur ittifakı mensuplarına, ortak şirketlere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, kıymetli mühendislerimize, emektar işçilerimize ve Türk milletine teşekkürlerimi sunuyorum.”
HEP BİRLİKTE BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEĞİZ
“Türk Milleti’nin iradesiyle 15 Mayıs sabahı Cumhur İttifakı’nın zaferiyle daha güçlü bir Türkiye’ye uyanacağız” diyen Taytak şunları söyledi: “Yeni kapı ruhuyla beraber Türk Milleti’nin kalbinde kurulan cumhur ittifakı başka ittifaklar gibi proje ittifakı değildir. Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi; Cumhur ittifakı, milli bekanın nefesidir. Cumhur ittifakı, birliktir, beraberliktir, azimdir, inançtır, Türk Milleti’nin umududur. Her şeyden önemlisi bir gönül birlikteliğidir. Bu ruh ve anlayış içerisinde Cenab-ı Allah’ın takdiri ve yüce Türk Milleti’nin iradesiyle 15 Mayıs sabahı Cumhur İttifakı’nın zaferiyle daha güçlü bir Türkiye’ye uyanacağız, hep birlikte büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ Parti Afyon’da umut ışığı olarak görülüyorÖnceki Haber

İYİ Parti Afyon’da umut ışığı olarak gör...

Kırca köyü kiraz alım merkezi hayata geçiyorSonraki Haber

Kırca köyü kiraz alım merkezi hayata geç...

Yorum Yazın

Elmas ve Boz’a görev
Dr.Kurtuluş Aslan’a iki görev birden
Yozgat’tan zafer haberleri geldi!
Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı
Afyon’da TOGG sevinci
Meclise 3 milletvekili göndermek için yola çıktım
Çetinel’in yerine Fehmi Güray Çakır atandı
Gecek termale 232 yeni ağaç dikildi
Sonuçları sadece Cumhurbaşkanımız görebilir
Meteorolojiden Afyon için sarı kod uyarısı
Yanan otomobilden canını son anda kurtardı
Tavuk kavgasında kan aktı 10 yaralı
Halk oyunlarının yıldızı Çobanlar oldu
Tırın dorsesi parçalandı un çuvalları yola savruldu
Afyonlu sporcu Avrupa şampiyonu oldu
İyi yolda yürüyoruz
Şuhut’ta iftar sonrası kan aktı
Üç puanı üç golle aldı
CHP’de aday adayları belli oldu
10 kişiyle altın buldu

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar