h.uluçay Belediye başkanı
Afyonkarahisar
DOLAR31.3419
EURO33.9481
ALTIN2071.1

Afyon ekonomisi kayak merkezi ve hızlı tren ile patlama yapacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Afyon ekonomisi kayak merkezi ve hızlı tren ile patlama yapacak
Abone ol
Orman ve Su İşleri önceki dönem Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti yöneticileri Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Eroğlu, “Hızlı Tren Projesi ile Kumalar Dağı Kayak Merkezimizi hayata geçirdiğimizde Afyonkarahisar turizmi, ekonomisi ve ticareti bir kez daha patlama yaşayacak” dedi.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Sezer Küçükkurt, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları ve Faruk Kılınç tarafından karşılanan AK Parti heyetinde AK Parti Milletvekilleri Eroğlu ve Yurdunuseven’in yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Okyar da hazır bulundular.
MUHTEŞEM YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
AK Parti’nin Afyonkarahisar’a kazandırdığı muhteşem yatırımların devam ettiğini belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Dün Afyon-Şuhut yolunun açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımı ile gerçekleştirdik. Şimdi sırada Çay ve Dinar arasındaki güzergah ile Bolvadin ve Emirdağ arasındaki güzergahların çift yön haline getirilmesi var. Çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırdık. Sırasıyla Afyonkarahisar’ın tüm güzergahlarını çift yol haline getireceğiz” dedi.
AFYON TERMALİN BAŞKENTİ HALİNE GELDİ
Afyonkarahisar’ın AK Parti ile birlikte kelimenin tam anlamıyla “Termal’in başkenti” haline geldiğini hatırlatan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “AK Parti’nin turizm yatırımlarına verdiği desteklerle bugün termal turizm tesislerinde yer bulunamıyor. AK Parti’den önce bu böyle miydi? Şimdi sırada Kumalar Dağı’ndaki Kayak Merkezimiz var. Bu projemizi inşallah kısa sürede gerçekleştirdiğimizde Afyon’un turizmi bir kez daha şaha kalkacak” dedi.
KAYAK MERKEZİ İÇİN GEREKLİ HER İMKAN MEVCUT
Kumalar Dağı’nda yapılması planlanan Kayak Merkezi için tüm şartların uygun olduğunu, başta kar kalınlığı olmak üzere kayak merkezi için gerekli her imkanın Afyonkarahisar’da bulunduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Kumalar Dağı Kayak Merkezimizi hayata geçirdiğimizde Afyonkarahisar turizmi, ekonomisi ve ticareti bir kez daha patlama yaşayacak” dedi.
AFYONKARAHİSAR MUHTEŞEM AVANTAJLAR KAZANACAK
Turizm çalışmalarını hızlı tren projesi ile destekleyeceklerini vurgulayan Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisarımız hızlı tren nimetine de kavuştuğunda çok büyük bir avantaj kazanmış olacak. Bilindiği üzere hızlı tren çalışmaları Afyonkarahisar ile İzmir arasında önce tüm alt yapının tamamlanması sonra üstyapıya geçilmesi şeklinde planlanmıştı. Ben buna müdahale ettim. Tüm güzergahta ulaşımın başlaması için bunu beklemeye gerek olmadığını izah ettik. Sonuç itibariyle Ankara’dan Banaz’a kadar olan ilk etap olarak planlandı. Alt yapısı, üst yapısı tamamlanıp hizmete başlayacak ve sonrasında hat İzmir’e kadar uzanacak. Ankara ile Afyonkarahisar arasında hızlı tren bağlantısı da kurulduğunda Afyonkarahisarımız muhteşem avantajlar kazanmış olacak” dedi.
BİZLER GÖREV ADAMIYIZ
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz’in vatandaşlardan aldıkları talep ve önerileri kendilerine aktardıklarını, Milletvekilleri olarak kendilerinin de aktarılan konuların çözümü için Ankara’da gereken tüm çalışmaları yaptıklarını belirten Veysel Eroğlu, “Bizler görev adamıyız. Bizlerin bir yerlere talip olması söz konusu olmaz, olmadı da. Bana hep görev verildi ben de yerine getirmeye çalıştım. Bize düşen verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmektir. Bu hep böyleydi, bundan sonra da böyle olacak” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Güneş’e önemli görevÖnceki Haber

Güneş’e önemli görev

Kadınlar ligi 18 Şubat’ta başlıyorSonraki Haber

Kadınlar ligi 18 Şubat’ta başlıyor

Yorum Yazın

Milli sporculara 5 bin TL destek
AFSÜ’de çocuk hastalar için sinema odası yapıldı
3X3 Yıldızlar belli oldu
Santrançta en iyi okullar belli oldu
CHP'li Burcu Köksal: İşçiler arasındaki maaş ayrımı kalkacak!
MHP'li Sezer Küçükkurt: Yeni bir Uydukent bölgesi oluşturacağız
İYİ Partili Alper Yağcı: Moloz yığınları ve çöp görüntüsü hepimiz için hayal kırıklığı
Milletvekili Olgun: Kiraz biterse Sultandağı biter!
DEAŞ’la bağlantılı yabancı uyruklu 3 kişi yakalandı
Hırsızlar 86 kişiyi mağdur etti!
ihsaniye ilçesinde otomobil şarampole devrildi
Dinar’da durdulan araçtan uyuşturucu çıktı
Kışlacık mahallesinde patlamamış el bombası bulundu
MHK bu haftada boş geçmedi!
AFSÜ Avrupa Patent Ofisi Bilgi Merkezi olmaya hak kazandı
Sünnetci, MSÜ sınavına girecek öğrencilerle buluştu
Şuhut’ta uyuşturucu baskını yapılan evde tarihi eser ele geçirildi
Afyonspor’lu Ertan Öksüz’ün cezası açıklandı
Afyonspor’un Van maçına İstanbullu hakem atandı
Dinar ikinci kez sallandı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar