Afyonkarahisar
DOLAR17.2825
EURO18.0989
ALTIN1009.8

Afyon Belediyesi mekanlarına müşterilerini seçerek alıyormuş!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Afyon Belediyesi mekanlarına müşterilerini seçerek alıyormuş!
Abone ol
İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar Belediyesi’nin mekanlarına müşterileri seçerek aldığını iddia etti. Mısırlıoğlu, “Bedensel engelli kardeşimiz Esra Işık paylaşmış sosyal medya hesabından. Engelli arabasıyla Devrane Park’a giden Esra kardeşimiz şef tarafından ‘sizin bu arabayla girmeniz hoş olur mu’ denilerek içeri alınmamış” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözlerine İsveç’in başkenti Stockholm’de büyükelçilik önünde kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yapılan insanlık dışı saldırı kınayarak başlayan Mısırlıoğlu şunları söyledi: “Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılan aşağılık saldırıya izin verilmesinin hemen ardından hain terör örgütü PKK çapulcuları tarafından ülkemiz karşıtı propaganda eylemi gerçekleştirilmesine müsaade edilmesini kınıyoruz. Yapılan bu alçak, şerefsiz ve ahlaksız hareket karşılıksız kalmamalıdır. Gereğini mevcut iktidarın acilen yapması gerekmektedir”
BELEDİYE KENDİ YAPTIĞI YERE RUHSAT VEREMİYOR
Afyonkarahisar Belediyesi’nin kendi yaptığı mahalle fırınlarına ruhsat veremediğini ve bu yüzden fırın işletmecilerinin sürekli ceza yediğini iddia eden Mısırlıoğlu sözlerinin devamında şunları söyledi:
“Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan mahalle fırınlarının adeta bir tuzak olduğunu öğrendik. Belediye tarafından yaptırılıp mahallelere tahsis edilen fırınlar, usule uygun yapılmadığı için ceza ödemek zorunda kalıyor. Belediye kendi yaptığı yere ruhsat veremiyor.Fırını işleten muhtar ya da vatandaş, metrekare olarak ekmek üretimine uygun olmadığı gerekçesi ile maddi zarara uğratılıyor. Belediye aracılığı ile yapılan bir işletmenin usule aykırı olmasına mı yanalım, para kazanma umuduyla fırın işleten vatandaşın para cezası ödemek zorunda kalmasına mı yanalım bilemedik… Afyonkarahisar Belediyesi acilen bir çözüm bulmalıdır. 
Ya fırınları olması gerektiği gibi yaptırmalı ya da usulde bir değişiklik yapmalıdır. 
Ama nerdeeee… Bir belediyenin en temel sorumluluğu sorunları ortadan kaldırmak, vatandaşın hayatını kolaylaştırmak olsa da bizimkiler ne yazık ki sorun çıkarmaya, vatandaşı zor durumda bırakmaya, devleti zarara uğratmaya yemin etmiş gibiler. Hep söylüyoruz ve bizi hiçbir zaman yalancı çıkarmadılar. Bu konuda haksız çıkmayı çok isterdim ama ne yazık ki belediyemiz yanlışı yanlışla kapatmaya devam ediyor”
KAŞ YAPACAĞINA GÖZ ÇIKARIYORLAR
Afyonkarahisar Belediyesinin bir işi düzelteyim derken daha beter yaptığını ifade eden Mısırlıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Afyon Belediyesi yaptığı her işi yüzüne gözüne bulaştırıyor. Bir işi düzelteyim derken daha beter ediyor. İşte size bir örnek; Uydu kent semt pazarı civarı; Bir  yıl önce yağmur suyu drenaj sistemi yapılacak diye kazılmıştı, çamur içinde bıraktılar geçen haftaya kadar, tamir edeceği yerde önceki gün belediye  kırma taşlı malzeme ile mahallelinin,pazarcıların araç lastiklerini parçalayacak malzeme ile doldurulmuş. Vatandaşlarımız “Arabalarımızın alt takımları mahvoldu, köy yollarından beter oldu. Kaş yapacağına göz çıkarıyorlar” diye dert yanıyor”
EMEKLİ İKRAMİYESİ 3500 TL. OLSUN DEDİK CUMHUR İTTİFAKI REDDETTİ
İYİ Parti olarak emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 3 bin 500 TL. olması teklifini Meclise sunduklarını ancak Cumhur ittifakı tarafından reddedildiğini ifade Mısırlıoğlu,  “Gelelim geçim sıkıntısıyla boğuşan emeklilerimize… AKP’nin yine göze hoş görünme çabalarından biri olan bayramlarda emekli ikramiyesi verilmesi konusu ne yazık ki artık amacına ulaşmıyor. Neden mi? Çünkü 2018 yılından beri bu ikramiyelere sadece 100 TL zam yapıldı. Aradan geçen 5 yılda neler neler zamanlandı ama emekli ikramiyeleri ne yazık ki neredeyse aynı kaldı. Partimiz tabi ki bu yanlışa da sessiz kalmadı ve bu konuyu meclise sundu. Peki ne mi oldu değerli arkadaşlar? Tabi ki partimizin sunmuş olduğu teklif, Cumhur İttifakı tarafından reddedildi. Biz İYİ Parti olarak emeklilere yılda iki kez dini bayramlarda verilen ikramiyenin 3.500 TL olmasını ve yılsonunda emeklilere toplam 7 bin TL ikramiye verilmesini teklif ettik. Ve bu ilk değil. Daha önce de benzer teklifleri meclise sunmuştuk. Emeklilerimizin çıkarlarını gözeten diğer tekliflerimiz gibi tabi ki bu teklifimiz de reddedildi”
AKP BOY GÖSTERDİKLERİ ALANLARI CEBREN DOLDURMAYA ALIŞKIN
Geçtiğimiz günlerde yapılan toplu iş sözleşmesi şölenine Belediye personelinin katılımının zorunlu tutulduğunu sözlerine ekleyen Mısırlıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “AKP’nin bozguncu ve baskıcı yönetim anlayışına şimdiye kadar pek çok örnek verdik. Son örneğini de size söyleyelim. Biliyorsunuz AKP’nin şovlarından birisi yapıldı geçtiğimiz günlerde. Toplu iş sözleşmesi törenine belediye personellerinin katılımı zorunlu tutuldu. Üstelik herkes ailesi ile katılacak diye emir verildi. Son yıllarda boy gösterdikleri alanları cebren doldurmaya alışkın olan AKP, bunun için de yine kamu araçlarını tahsis ediyor. Beldelerden, ilçelerden toplanan vatandaşlar, kamuya ayrılmış bütçe ile bu salonlara taşınıyor. Bu da yetmezmiş gibi yine vatandaşın parasıyla faaliyet gösteren belediyenin seyyar yemek aracı bu programda pilav dağıtımı için kullanıldı. Bu programa temizlik personelinden tut, zabıta memurları dahil bütün birimlerin katılımı zorunlu tutuldu. Parti çıkarları söz konusu olduğunda kamu menfaatlerini bir kenara bırakan bu alçak zihniyet, gün gelecek hem halkın huzurunda, hem de hakkın huzurunda hesap verecek”
BAŞMAKÇI DEVLET HASTANESİ MÜDÜRÜ AKP’NİN PARTİ ŞÖLENİNE KATILMIŞ
Başmakçı Devlet Hastanesi müdürünün AK Partinin şölenine katılarak görevini suiistimal ettiğini ifade eden Mısırlıoğlu, “Başmakçı Devlet Hastanesi müdürünün de AKP’nin parti şölenine katıldığı söyleniyor. İl Başkanı ve partililerle boy boy fotoğrafları olan Ümmühan Karakuyu’nun tarafsız olması gereken makamını suiistimal ettiği anlaşılıyor. Bu denli parti bağlılığınız varsa siyasetçi olsaydınız sayın müdür, makamınıza saygınız varsa siyasi kaygılarınızı bir kenara bırakın. Eğer bu kişi millet ittifakından bir partinin binasına gitseydi hatta kapısının önünden geçseydi hemen fişlenirdi. Görevinden olurdu. Gerçi şöyle bir şey de var, başka bir partiliyse zaten müdür amir olmazdı bu liyakatsiz yönetim anlayışında. Ama hadi hasbel kader müdür oldu diyelim, mesela bir kamu görevlisi bizimle fotoğraf çektirse hemen yaptırım uygulanır, linç edilirdi. Bu baskı ve korku politikasında bile bizimle aynı yolda yürüyenlere buradan selam olsun”
BELEDİYE TARAFINDAN RESMEN GASP EDİLEN ARSALAR VAR
“Bakın öylesine despot bir yönetim anlayışından bahsediyoruz ki, belediye tarafından resmen gasp edilen arsalar var” diyen Mısırlıoğlu sözlerine şunları söyledi: “Kişiye özel yürütülen kamusal işlere bir örnek daha verelim. Bir sokakta belirli kişilere doğalgaz aboneliği gelmesi için kazı yapılıyor. Çevredeki esnaflar da abonelik isteyince size yok diyorlar. Kişiye özel yapılan doğalgaz kazısında tırnak içinde söylüyorum, ‘özel olmayan’ vatandaşa neden abonelik verilmiyor? Üstelik abonelik isteyen esnafa demişler ki ‘mayıs ayında gelin bir değerlendirelim…’ yahu hâlihazırda kazılan bir sokak var. O sokakta abonelik isteyen vatandaşlar var. Neden aynı sokağı birkaç ay arayla iki kez kazacaksınız ki? Hangi akla hizmet ediyor, hangi vicdanla hareket ediyorsunuz? İşiniz hizmet götürmek iken neden hizmeti bile kişiselleştirip adaletsiz bir şekilde süreç yönetiyorsunuz? Belediyecilik vebal meselesidir beyler, belediyecilik yürek meselesidir. Vatandaşa hizmet götürmek için adanmış bir yürek ister. İktidara biat edecek, kuklası olacak bir yürek değil. 
Emniyet Müdürlüğü karşısı, Şehit Murat Caddesinde bulunan ticari alandan düzenleme ortaklık payı adı altında vatandaşın arsası önce %35, sonra kanunsuz olarak ikinci defa %40 alınarak imara açılıyor. Yani vatandaşa arsasından sadece %25 pay kalıyor. Tabiri caizse arsasına çöken belediyeyi mahkemeye veren vatandaşlar davayı kazansa da mahkeme kararı uygulanmıyor. Hakimin haklı bulduğu vatandaş, yargı yoluyla bile kaptırdığı arazisini alamıyor. Üstelik belediye bu mağdurlara daha düşük değerli yerler sunuyor alın bunlarla avunun der gibi. Daha da acısı, utanç verici kısmı ne biliyor musunuz? 
Fen işleri müdürü mağdurlara yönelik şöyle bir ifade kullanıyor: ‘sizin iktidarınız gelince çözersiniz’ bu cümle AKP zihniyetinin utanç vesikasıdır. Bu cümle liyakatsizliğin, adaletsizliğin göstergesidir. Size yazıklar olsun… Zehir zıkkım olsun çaldıklarınız. 
Yolları yürünemeyecek halde tutmaktan vazgeçmeyen belediye, bu gün kazdığı sokağı bir kaç ay sonra kazmayı da göze alabiliyor. Ne vatandaşın mağduriyetini düşünüyor, ne boşa giden parayı ne de boşa giden zamanı. Bunlar resmen devlet eliyle israf yapıyorlar. Yapboz gibi olan kaldırımlarımız da buna örnek. Kaldırımlardaki sökülen taşlardan, metal kapaklardan yürümek o kadar zor ki. Hatta bir arkadaşımız üşenmemiş saymış. En işlek caddelerden 950 metrelik ordu bulvarındaki kaldırımlarda 80 adet, 850 metrelik Yeşilyol’da 85 adet, 1.200 metrelik Ambaryolu’nda 170 adet metal kapak var. Bunların çift yönlü kaldırımlarda olduğunu varsayarsak bu sayıları 2 ile çarpmamız gerekiyor. Allah aşkına soruyorum sizlere… Bu şehrin vitrini diyebileceğiniz bir güzellik var mı? Şehrimize gelen bir yabancının hayran kalacağı, bu kente değer katan bir çalışma var mı?  Hayır yok. Ne var peki? Yürünemeyecek halde olan kaldırımlar, arabalarda sarsıntı içinde patikada seyreder gibi gidilen yollar, atıl vaziyette bırakılmış gibi görünen, sıvaları dökülen tarihi binalar, bitmeyen inşaatlar var. Bakın evlendirme dairesinden daha önce bahsetmiştik. 
Duvarında ‘bu eser korunması gereken tescilli kültür varlığıdır’ yazıyor. Ama gelin görün ki bina ayakta zor duruyor. Buradan bu konuyu Sayın Valimize iletmek istiyorum”
ENGELLİ ESRA IŞIK DEVRANE PARK’A ALINMAMIŞ
“Kendi işletmelerinde bile uçuk fiyatlarla hizmet veren Afyonkarahisar Belediyesi, mekanlarına müşterileri de seçerek alıyormuş” diyen Mısırlıoğlu sözlerini şöyle noktaladı:
“Bedensel engelli kardeşimiz Esra Işık paylaşmış sosyal medya hesabından. Engelli arabasıyla Devrane Park’a giden Esra kardeşimiz içeri alınmamış. Üstelik oranın şefi olduğunu söyleyen kişi Esra kardeşimize şöyle bir şey söylemiş: ‘sizin bu arabayla girmeniz hoş olur mu?' peki şef kardeşim, ben sana sorayım… 
Senin oraya bu tavırla, bu nezaketsizlikle, bu edepsizlikle şef olman hoş olmuş mu? Siz kimsiniz de insan ayırıyorsunuz? Siz kimsiniz de insanların acılarını yüzlerine vuruyorsunuz? Asıl engelli sizsiniz. Asıl engel de sizsiniz. 
Asıl engelli sizi oraya şef yapanlar. Hatta Esra kardeşimin engeli aşılır da sizin engeliniz aşılmaz. 
Belediyenin işletmesi bunu yaparsa diğerleri ne yapmaz diyeceğim ama yapmazlar eminim. Bunların zihniyetinde olanların dışında kimse bu kardeşimize bu terbiyesizliği yapmaz. Belediye, bir vatandaşın engelli olsun olmasın sığınacağı bir liman olmalıdır. Belediye kucak açan, engelleri ortadan kaldıran, hayatı kolaylaştıran olmalıdır... Ağam paşam mantığıyla bir yerlere getirdiğiniz, yol yordam bilmeyen, ahlak yoksunu insanlar bu gün kalkmış vatandaşı ötekileştiriyor. Sizin içinizin yansıması, sizin zihniyetinizin kalıntısı işte bu. Yazıklar olsun size!”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Afyon’da 150 çölyak hastası varÖnceki Haber

Afyon’da 150 çölyak hastası var

Afyon'da hırsızların gözü döndüSonraki Haber

Afyon'da hırsızların gözü döndü

Yorum Yazın

Afyon’da etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi
AFRAY’da beklenen müjde geldi!
Afyonspor galibiyet özlemine son vermek istiyor
Kadınlar ligi 18 Şubat’ta başlıyor
Afyon ekonomisi kayak merkezi ve hızlı tren ile patlama yapacak
Güneş’e önemli görev
Afyon için yoğun kar uyarısı
Düşme potasında kazan kaynıyor
Afyonspor’un maçını ‘Başkan’ yönetecek
Mazisini bilmeyen tarih yazamaz
Afetlere karşı dirençli kentler oluşturulmalı
Afyon polisi 2 işyeri ve 5 eve baskın yaptı
Son bilet sahibini arıyor
Afyon'da Bowling turnuvasının kazananları belli oldu
İl Disiplin Kurulu cezaları açıkladı
Afyon'da 1 milyon 820 adet kaçak makaron ele geçirildi
Afyon'da Belediye Başkanının oğlu toprağa verildi
Afyon’da kuş gribi testi pozitif çıktı
Millet, size 5000 gün diye inanıp güvenerek borçlandı
Afyon’un Türkiye Yüzyılı projesinde öncülüğü kimseye kaptırmayacağına inanıyorum

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar