Reklamı Geç
etenfes
etenfes
Afyonkarahisar
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

Emekliler 4 kişi bir araya gelip karpuzu ortak almaya başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekliler 4 kişi bir araya gelip karpuzu ortak almaya başladı
Abone ol
Emeklilerin sıkıntılarına dikkat çekmek amacıyla Zafer Meydanı’nda basın açıklaması yapan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde kurbana ortak girilirken, bugün emekliler kendi arasında 4 kişi bir araya gelerek karpuzu ortak almaya başladılar. Bizim milletimizi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun diyorum.” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, açıklanan enflasyon rakamları ve emeklilere yapılan zam artışlarını eleştirdi. Mısırlıoğlu, “13,5 milyon göçmeni besleyen bu devlet, bu hükümetin temsilcileri 16 milyon emeklisini ölüme, açlığa, yokluğa, sefalete adeta terk etmiştir.” dedi.
Mısırlıoğlu Zafer meydanında yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Bugün emeklilerimizin sesini duyurmak, için buradayız. Emeklilik insan hayatında ömrünün son deminde rahata, huzura kavuşmak için yıllar yılı çalışarak çocuğunu, çoluğunu geçindirerek, eğitimlerini tamamlayarak, düğünlerini yaparak kendisi de ailesi de rahat bir hayat süreceği hayatın hayalini kurarak ömrünün emeklilik kısmına kadar büyük bir mücadele, helal bir kazanç peşinde gezen değerli emeklililerimiz bugün ne haldeler sizlele beraber bugün onların dertlerini bir nebze olsun hissettiğimizi, yanlarında olduğumuzu göstermek için buradayız.”
TÜİK SİPARİŞ ÜZERİNE ENFLASYONU AÇIKLAMAKTADIR
“TÜİK yetkilileri aldıkları emir gereği bugün yüzde 200 lere varan enflasyonu yüzde 75 olarak açıklamaktadır.” diyen Mısırlıoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Milyonlarca emeklinin beklediği 6 aylık enflasyon farkı belli oldu. 6 aylık enflasyon farkına göre yüzde 24,73 maaş zammı kesinleşti. TÜİK İktidarın direktifleri doğrultusunda, iktidarın baskısı ve ısmarlama yapmış olduğu bir enflasyon açıklaması yaptı. TÜİK açıkladığı bu enflasyona göre milyonlarca emeklimiz, kamu çalışanımız, milyonlarca asgari ücretle geçinen vatandaşımız geçim standartının çok çok altında yaşam ve ölüm arasında mücadele etmektedir. Bunu görüp, anlamak için burada ifade etmek için ekonomi profesörü olmaya gerek yok. Çünkü hepimiz cep ekonomimizi, kendi aile ekonomimizi çok iyi biliyoruz. 
Ancak 22 yıldır aralıksız ve kesintisiz yöneten tek başına iktidar her şeyde olduğu gibi enflasyonu sipariş üzerine yapmaktadır ve açıklamaktadır. TÜİK yetkilileri aldıkları emir gereği bugün yüzde 200 lere varan enflasyonu yüzde 75 olarak açıklamaktadır. Sizce inandırıcı bir durum mu? İnandırıcı durumsa buradaki emeklilerimiz neden dert yanıyor?”
EMEKLİ KARPUZU ORTAK ALMAYA BAŞLADI
Emekliler 4 bir araya gelerek karpuzu ortak almaya başladı diyen Mısırlıoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Kurbana ortak girilen ülkemizde geçtiğimiz yıllarda, bugün karpuzu ortak alalım diye emekliler kendi arasında 4 kişi bir araya gelerek karpuzu ortak almaya başladılar. Bizim milletimizi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun diyorum. Bu insanlar bunu hak etmiyorlar, bunu hak etmediklerini de hepimiz biliyoruz.”
SAVAŞ KAÇKINLARINA BAKAN BU ÜLKE KENDİ ÖZ VATANDAŞIYLA DALGA GEÇİYOR
“Savaştan ülkesini terk edip savaş kaçkınlarına bakan bu ülke, kendi öz evlatlarına kendi öz vatandaşlarına adeta sadakaya benzer maaş zammıyla dalga geçmiyoruz.” diyen Mısırlıoğlu şöyle devam etti:
“13,5 milyon göçmeni besleyen bu devlet, bu hükümetin temsilcileri, 16 milyon emeklisini ölüme, açlığa, yokluğa, sefalete adeta terk etmiştir. Dolayısıyla 16 milyon insanımızı 13,5 göçmene değiştik. Savaştan ülkesini terk edip savaş kaçkınlarına bakan bu ülke, kendi öz evlatlarına kendi öz vatandaşlarına adeta sadakaya benzer maaş zammıyla dalga geçmiyoruz. Biz buradan bunu kabul etmediğimizi haykırıyoruz, kabul etmiyoruz. 
Böylesine bir yaşam standartını bu ülkede 10 bin lira olan ev kirasıyla beraber 10 bin emekli maaşıyla geçinebilen varsa helal olsun. Bunu reva görenlere de yazıklar olsun diyorum. Emeklilerimiz et alamıyor. Açıklanan zam farkıyla 2473 reva görüldü. Ancak kök maaşı 8 bin küsur olan emeklimiz sıfır zam aldı. Böyle bir anlayış olur mu? Bu insanlar ne yapacaklar, nasıl yaşayacaklar, nasıl ailelerini geçindirecekler, nasıl varlıklarını sürdürecekler. “
EMEKLİNİN OTOBÜSE BİNECEK PARASI VAR MI?
“Ev kirasını ödeyemeyen, açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren  emeklimize dalga geçer gibi öğrenci yurtlarında konaklayın, tatile gidin diyorlar.” diyen Mısırlıoğlu,
“2024 emekliler yılı değil ama emeklilerin açlık ve sefalet yılı. Ev kirasını ödeyemeyen, açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren  emeklimize dalga geçer gibi öğrenci yurtlarında konaklayın, tatile gidin diyorlar. Emekli kardeşlerimizin Gazlıgöle gidecek cebinde parası var mı sorun bakalım. Benim emekli kardeşimin otobüse binecek parası var mı. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.
AKP, 21 yıllık performansıyla emekli karşıtı bir iktidar olduğunu bir kez daha gösterdi. AKP, emeklileri bir yük olarak görüyor. AKP, emeklileri gözden çıkarmış, gündeminde 'emekli' diye bir şey yok. 
Açlık ve sefalet ücretleriyle bu ülkede yaşayan milyonlarca emeklinin ayakta kalmasını beklemek gerçeklikten kopmadır. Gerçekten emeklilerimiz 2024 yılını hiç unutmayacak. 
2024 yılı gelmiş geçmiş en zor hayat şartlarının olacağı, emeklilerimizin barınma, gıda ihtiyaçlarının karşılanamayacağı bir yıl oldu. 

Emeklilerimiz beslenemiyor, alışveriş yapamıyor, markete gitmek zulüm oldu. 
AK Parti ve paydaşları artık ülkeyi yönetemiyor. Bu yönetim anlayışı emeklilere derin yoksulluk, açlık ve ölüm sınırında bir yaşam olarak geri dönmüştür.
Diyorlar ki, en az maaş alanları 10 bin liraya çıkardık, 10 bin lirayı kiraya verirse bu insanın mutfağında ne kaynayacak? Yemek kaynamayacak, taş mı kaynayacak? 
Vatandaşımız zaten et alamaz oldu, peynir alamaz oldu, yumurta alamaz oldu, zorunlu beslenme gıdaları alamıyor ve beslenemiyor. 
Emeklilerimizi torunlarına harçlık veremez hale getirdiniz. Emekli vatandaşım bayram oldu mu torunlarından kaçar hale geldi.
Emeklilere insanca yaşamaya yetecek gelir ve aylık ödenmelidir. Ücretli kesimlerin omzuna yüklenen vergiler hafiflesin, bütçe gelirleri kar, faiz ve servetin vergilendirilmesine dayansın. 
Asgari ücret yoksulluk sınırının altında olmamalı. En düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlenmelidir. TÜİK verilerine göre artışlar devam ettikçe adaletsiz gelir vergileri sürdükçe, yeni vergi yasaları, kamuda tasarruf adı altında yeni saldırı paketleri geldikçe bu günleri de arar hale geleceğiz.” dedi.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk güreşçiler Sırbistan’da tarih yazıyorÖnceki Haber

Türk güreşçiler Sırbistan’da tarih yazıy...

Hak ettikleri için dolandırıyorumSonraki Haber

Hak ettikleri için dolandırıyorum

Yorum Yazın

Moody’s Türkiye’nin kredi notunu 11 yıl sonra yükseltti
Afyon’da bu tesiste yıllık 200 ton kerevit işleniyor!
Afyon’da 100 bin kap şifalı aşure dağıtıldı
CHP İl Başkanlığına ait araç yolu kapattı Vali Yiğitbaşı alana güçlükle girebildi
Atakey, Afyon’daki fabrikasi için 5 Milyon Euro kredi kullaniyor!
Kaymakam Bilici konvoy ve alkışlarla uğurlandı
Büyük erkeklerde zafer AKAL’ın
Başkan Köksal, turizme kazandırmak istedikleri bölgeleri açıkladı
Afyon Müftü yardımcısı Harun Yılmaz helallik istedi
Ülkü ocakları, Türk töresini gençlere hatırlatıyor!
Afyon’da refüje giren tırda bulunan 1’i çocuk 2 kişi yaralandı
Afyon’da fasulyenin fiyatı 10 günde 70-80 TL’den 20 TL’lere düştü!
Masterchef Ayşe Ekiz: 500 koyuna bakıyoruz
Polis ekipleri sandıklı’da bir işyerine baskın yaptı
Konut dokunulmazlığını ihlalden aranıyordu Sandıklı’da yakalandı
Jandarma tarafından bulunan kızıl şahin koruma altına alındı
Afyon Valiliği’nin internet sitesi Microsoft arızasından etkilendi!
Serteser: Odalar ve Borsalar Futbol Turnuvası’nı Afyon’da yapalım
TOBB Afyon’a 4 okul yaptıracak!
Kamuda tasarruf tedbirleri kanunlaştı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar